сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 126
home Хроника

Ограбена обложувалница во Скопје

Ограбена обложувалница во Скопје

На 30.08.2021 во 10:05 часот во СВР Скопје, вработен во спортска обложувалница на бул.„Трета македонска бригада“ пријавил дека околу 09:30-09:40 часот две лице влегле во обложувалницата и одзеле пари од него.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021