четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 188
home Хроника

Ограбена обложувалница во Скопје

Ограбена обложувалница во Скопје

На 30.08.2021 во 10:05 часот во СВР Скопје, вработен во спортска обложувалница на бул.„Трета македонска бригада“ пријавил дека околу 09:30-09:40 часот две лице влегле во обложувалницата и одзеле пари од него.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.