среда, 31. мај 2023. Вести денес: 95
home Хроника

Ограбена обложувалница во Гостивар

Ограбена обложувалница во Гостивар

Непознат маскиран сторител синоќа извршил разбојништво во спортска обложувалница на ул. „Тоде Богданоски“ во Гостивар

МВР информира дека сторителот со закана со пиштол од вработениот одзел 310.000 денари, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.