сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 116
home Хроника

Ограбена кланица кај Градско, разбојниците одзеле два метални сефа

Ограбена кланица кај Градско, разбојниците одзеле два метални сефа

Непознати сторители од објект на кланица кај градско украле два метални сефа. Истите биле забележани од чуварот пошто физички го нападнале па избегале.

На 09.12.2018 година околу 00,45 часот било пријавено дека во објект на кланица, лоциран на стариот пат на излезот од Велес кон Градско четири лица насилно го отвориле прозорецот и одзеле два метални сефа.

Лицата биле забележани од чуварот И.Т.(48) од Велес, но физички го нападнале и избегале. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус