вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 156
home Хроника

Ограбена касата од паркингот на Клинички центар

Ограбена касата од паркингот на Клинички центар

На 10.07.2019 година околу 23:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво на наплатната каса од паркингот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус