сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 27
home Хроника

Ограбена е експозитурата на Уни банка во Крушево

Ограбена е експозитурата на Уни банка во Крушево

Според неофицијалните информации грабежот е извршен со закана најверојатно со огнено оружје. Полицијата има осомничено едно лице, пренесува Канал5.ком.мк

Бидејќи увидот е во тек не се знае колку пари се одземени од банката.

Коронавирус