вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 170
home Хроника

Ограбена црквата во Автокоманда: Ги украл парите, па си заминал со автомобилот на попот

Ограбена црквата во Автокоманда: Ги украл парите, па си заминал со автомобилот на попот

За време на венчавка во црквата „Свети Архангел Михаил“ лоцирана во скопска Автокоманда, непознат сторител влегол внатре, а откако ги украл парите, заминал со автомобилот на попот, кој во моментот на грабежот венчавал младоженци- објави Рипост.мк

Случајот е пријавен во полиција, а во моментов трае увидот.

 

Локални избори 2021