петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбена црквата „Св. Јован Крстител” во Скопје: Крадецот земал пари и ги скршил камерите

Ограбена црквата „Св. Јован Крстител” во Скопје: Крадецот земал пари и ги скршил камерите

Во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во времето од 14.00 до 18.30 часот, од страна на непознат сторител кој влегол преку отворена врата од црквата “Св. Јован Крстител” во Скопје, одземени се околу 15.000 денари и уништени се две камери.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.