понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 129
home Хроника

Ограбена црква во тетовско

Ограбена црква во тетовско

Во СВР Тетово било пријавено дека во временски период од 31.01 до 06.02.2021 година од црквата „Света Недела“ во с.Теново,тетовско, непознат сторител насилно влегол внатре и одземал една икона и пари.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија