сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 72
home Хроника

Ограбена бензинска во скопско

Ограбена бензинска во скопско

Во 04.18 часот во СВР Скопје, вработен на бензинска пумпа во селото Јурумлери, скопско, пријавил грабеж.

Според пријавата, дека две лица со закана го одзеле дневниот промет и побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус