четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 132
home Хроника

Ограбена бензинска во Скопје

Ограбена бензинска во Скопје

Утринава во 04,10 часот А.А. пријавил дека околу 03,40 часот во Скопје во бензинска пумпа на улица „Александар Урдаревски“ две маскирани лица извршиле разбојништво при што одзеле околу 100 евра и заминале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Коронавирус