понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Хроника

Ограбена бензинска во Маџари

Ограбена бензинска во Маџари

Двајца непознати сторители доцна синоќа ограбиле бензинска пумпа во скопската населба Маџари, одземајќи околу 10.000 денари.

Како што соопшти полицијата, разбојништвото се случило во 01:20 часот откако, најпрво, сторителите им се заканиле на вработените со пиштол по што ги земале парите и избегале во непознат правец.

Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус