вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 129
home Хроника

Ограбена бензинска пумпа во Скопје Север

Ограбена бензинска пумпа во Скопје Север

Бензинска пумпа на улицата „Македонско-косовска бригада“ во скопската населба Скопје Север е ограбена вчера во 10:30 часот, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Кражбата, според полицискиот билтен, ја извршиле две непознати лица кои одзеле пари од дневниот промет.

Коронавирус