четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Ограбена бензинска пумпа кај Бит Пазар

Ограбена бензинска пумпа кај Бит Пазар

На 10.01.2021 во 04:28 часот во СВР Скопје, И.И.(32) пријавил дека на  бензинска пумпа на подрачје на Бит Пазар, две лица со закана одзеле пари од вработените.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус