недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Ограбена аптека во Маџари, со пиштол и се заканил на вработената

Ограбена аптека во Маџари, со пиштол и се заканил на вработената

Непознато лице вооружено со пиштол вчера вечерта извршило разбојништво во аптека лоцирана на улицата „Маџари“.

Од полицијата информираат дека лицето заканувајќи и се на вработената со пиштол, одзелооколу 18.900 денари по што го напуштил местото на настанот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус