вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Ограбена аптека во Кисела Вода

Ограбена аптека во Кисела Вода
фото илустарција

На 22.07.2021 околу 19.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Огњан Прица“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус