вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 139
home Хроника

Ограбена аптека во Чаир

Ограбена аптека во Чаир
фото илустарција

На 05.08.2021 во 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Џон Кенеди“ во Скопје едно лице со закана од вработената одзел пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021