среда, 5. август 2020. Вести денес: 118
home Хроника

Ограбена аптека во центарот на Скопје

Ограбена аптека во центарот на Скопје

Вчера во 19,30 ч. во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул.„Климент Охридски“, едно лице со закана од вработените одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус