сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбена аптека во Центар

Ограбена аптека во Центар

На 16.10.2021 околу 20:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на подрачјето на Центар, едно лице со закана од вработената С.Е.(34) од Скопје одземал пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус