среда, 8. декември 2021. Вести денес: 109
home Хроника

Ограбена аптека во Центар

Ограбена аптека во Центар

На 11.11.2020 околу 15:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на подрачје на Центар едно лице со закана од вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Коронавирус