недела, 5. декември 2021. Вести денес: 111
home Хроника

Ограбена аптека кај Зелен пазар

Ограбена аптека кај Зелен пазар

Во аптека лоцирана кај „Зелен пазар“, непознато лице со закана вчера околу 19 часот извршило разбојништво при што од касата одзело околу 8.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус