четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 33
home Хроника

Ограбен жител на Стајковци, еве што му е одземено

Ограбен жител на Стајковци, еве што му е одземено

Вчера околу 15:00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.С.(31) од с. Стајковци, скопско, пријавил дека на 01.10.2021 околу 21:40 часот на ул. „Пелинце“ му бил одземен ранец во кој имал пари, фото апарат и банкарска картичка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус