недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбен таксист во скопско Батинци

Ограбен таксист во скопско Батинци

Скопски таксист бил ограбен синоќа во скопското село Батинци.

Според информациите од полицијата, настанот се случил во близина на угостителски објект на улицата „1“, каде на таксистот со закана му биле одземени пари од страна на две лица кои ги превезувал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.