недела, 19. септември 2021. Вести денес: 64
home Хроника

Ограбен скопјанец, останал без пари и предмети

Ограбен скопјанец, останал без пари и предмети

На 20.07.2021 во 21:45 часот во Полициската станица Центар, К.М.(28) од Скопје пријавил дека околу 20:25 часот на ул.„Филип Втори Македонски“ едно лице со закана му одзело пари и предмети.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус