среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 127
home Хроника

Ограбен скопјанец, му се заканиле и му одзеле пари

Ограбен скопјанец, му се заканиле и му одзеле пари

На 27.09.2020 во 15:30 часот во Полициската станица Бит Пазар, А.Б.(38) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека околу 14:30 часот на бул.„Никола Карев“ во Скопје неколку лица со употреба на сила и закана со остар предмет му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус