сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 66
home Хроника

Ограбен Шпанец во скопски хотел- му се заканувал и му одземал 5000 евра

Ограбен Шпанец во скопски хотел- му се заканувал и му одземал 5000 евра

Рано утринава во 03.36 часот, J.A.Б.С.(45) од Шпанија пријавил дека на 17.10.2019 околу 22.30 часот во хол на хотел на улица „Максим Горки“, едно лице со закана му одзело 5000 евра.

Според пријавеното, претходно тие имале расправија во врска со усмен договор за лов низ Македонија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус