понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбен сефот на приватна болница во Скопје

Ограбен сефот на приватна болница во Скопје

Околу 300.000 денари се украдени од сефот на приватната болница „Ремедика“ во Скопје.

Од полицијата информираат дека настанот е пријавен денес во 9:10 часот.

Кражбата е извршена од засега непознато лице.

Полициски екипи вршат увид на местото на грабежот.