сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Ограбен наплатен пункт во подземен паркинг

Ограбен наплатен пункт во подземен паркинг

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.П. од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На 30.03.2022, пријавениот, искористувајќи згодна прилика, одзел пари во наплатен пункт во подземен паркинг, сопственост на ЈП „Паркиралишта“ – Струмица.

Коронавирус