вторник, 22. октомври 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбен маркет на „Рузвелтова“

Ограбен маркет на „Рузвелтова“

Маркет на улицата „Франклин Рузвелт“ во Скопје синоќа е ограбен од засега непознато лице, соопшти полицијата.

Случајот е пријавен околу 21 часот. Разбојникот влегол во маркетот и го одзел дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.