понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 59
home Хроника

Ограбен манастир во Гостивар

Ограбен манастир во Гостивар

Ј.М.(23) од Гостивар вчера попладне пријавил во полиција дека непознати сторители, во периодот од 8 до 18 часот, влегле во манастирот „Свети Преображдение Христово“ во населбата Циглана и одзеле пари, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Коронавирус