вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Одземени 13000 парчиња петарди во продавница во Охрид

Одземени 13000 парчиња петарди во продавница во Охрид

Денеска, 25.12.2020 година од страна на Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид по преземени мерки и активности по ОА ,,Петарди,, при претрес во продавница за обувки во Охрид сопственост на И.Ш (46) пронајдени и одземени се 13203 парчиња петарди.

По комплетирање на доказниот материјал против И.Ш ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус