четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Одземен кокаин, кривична пријава за жител на кичевско

Одземен кокаин, кривична пријава за жител на кичевско

СВР Битола поднесе кривична пријава против Х.Ф.(41) од с.Горно Строгомиште, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 31.01.2020 во Прилеп, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

Коронавирус