вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 187
home Хроника

Одреден притвор за 45 годишен скопјанец – во домот на мајка му пронајдени 29 насадени стебла од Канабис

Одреден притвор за 45 годишен скопјанец – во домот на мајка му пронајдени 29 насадени стебла од Канабис

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанции и прекусори,, ОВР Дебар поднесе кривична пријава против О.З.(45) од Скопје.

На него, одредена му е мерка притвор од 30 дена.

При претрес извршен на 04.09.2021 година, во куќа, сопственост на неговата мајка, во селото Долно Мелничани, општина Центар Жупа, полициските службеници пронајдоа насади со 24 стебла од растението Канабис како и 5 стебла насадени во пластични саксии.

Локални избори 2021