вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Од спој на жици настанал пожар во куќа во скопско- изгорело и возило

Од спој на жици настанал пожар во куќа во скопско- изгорело и возило

Во СВР Скопје вчера во 14.30 часот било пријавено дека од спој на жици настанал пожар на улица „74″ во с.Горно Соње, скопско, во куќа сопственост на Д.Н.(71), при што билe опожарени и помошна просторија и патничко возило „алеко“, со скопски регистарски ознаки.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус