вторник, 3. август 2021. Вести денес: 173
home Хроника

Од скопски аеродром во „Идризово“: Уапсен велешанец

Од скопски аеродром во „Идризово“: Уапсен велешанец

На Граничниот премин Меѓународен aеродром- Скопје на влез во државава, вчера во 18: 30 часот, по извршена пасошка контрола и проверка во Оперативна евиднција констатирано е дека З. Б (36) од Велес евидира со мерка “А” (апси).

МВР денеска соопшти дека лицето е приведено и во 22,00 часот е предадено на Полициска станица Aеродром за спроведување до КПУ Затвор Скопје.

Коронавирус