среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Од напад на дива свиња почина ловџија од село Долни Дисан

Од напад на дива свиња почина ловџија од село Долни Дисан

Жител на село Долни Дисан починал денеска од повреди од дива свиња кон која пукал, а не ја погодил, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

– Во СВР Велес е пријавено дека околу 8 часот во близина на селото Вешје-Неготино, при лов на дива свиња, Т. Т. (1971) од село Долни Дисан, испукал еден куршум кон дива свиња, но не успеал да ја погоди, пo што таа го нападнала нанесувајќи му повреди, по што тој починал на лице место, појаснуваат од МВР.

Коронавирус