понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 135
home Хроника

Од модуларната болница во Штип избегал 84-годишен пациент – полицијата го нашла на плоштад, па го вратила

Од модуларната болница во Штип избегал 84-годишен пациент – полицијата го нашла на плоштад, па го вратила

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници.

– На 26.09.2021 во 15.47 часот во СВР Штип, од модуларната болница при Клиничка болница Штип било пријавено дека 84 годишен пациент ја напуштил болницата. Од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип лицето било пронајдено на градскиот плоштад во Штип и со возило на Итната медицинска помош вратено во болницата, велат од МВР.

Локални избори 2021