недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Од Косово сакал нелегално да влезе во Македонија, приведен поради тоа што го имал во автомобилот

Од Косово сакал нелегално да влезе во Македонија, приведен поради тоа што го имал во автомобилот

На 13.09.2020 во 18:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Белановце при Регионалниот центар за гранични работи Север го лишиле од слобода Ј.С.(23) од с.Гошинце, општина Липково.

Тој бил спречен при обид илегално да влезе во Република Македонија од Косово. При преглед во возилото „џип командер“ со кумановски регистарски ознаки, во кое се превезувало и малолетно лице, била пронајдена поголема количина трговска стока за која Ј.С. не поседувал никаква документација.

По целосно документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Локални избори 2021