недела, 4. декември 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Од казино во Скопје украдени над 125 илјади денари

Од казино во Скопје украдени над 125 илјади денари

Две непознати маскирани лица извршиле кражба во казино во Скопје, при што одзеле околу 125.600 денари.

Кражбата била пријавена вчера околу 23:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје.

Двете маскирани лица, од кои едното било вооружено со пиштол упаднале во казино на улицата „11 Октомври“ и со закана од вработените ги украле парите, по што го напуштиле местото на настанот

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус