петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Од Германија дојдоа во Македонија да прават веселба среде епидемија

Од Германија дојдоа во Македонија да прават веселба среде епидемија

Единицата за внатрешни работи Гази Баба при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.О.(71) од Скопје и Н.Б.(51) од Германија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

На 08.08.2020 пријавените организирале семејна прослава во угостителски објект, во сопственост на првопријавениот, кој подолго време не работел.

Коронавирус