среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Од црква украдени предмети и огревни дрва

Од црква украдени предмети и огревни дрва

На 05.12.2019 околу 07:30 часот во СВР Скопје, З.Б.(54) од с.Мирковци, скопско, пријавил дека во периодот помеѓу 03. и 05.12.2019 неколку лица извршиле кражба во црвката „Св.Меркуриј“ во с.Мирковци, при што одзеле предмети и огревни дрва.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.