вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 154
home Хроника

Од Босна и Херцеговина дошле во Македонија, па ја принудувал да продолжи да проси и да се претставува како негова сопруга

Од Босна и Херцеговина дошле во Македонија, па ја принудувал да продолжи да проси и да се претставува како негова сопруга

Во Полициското одделение Шуто Оризари, вчера во 3.30 часот З.Х.(29) од Босна и Херцеговина пријавила дека од 15.11.2019, додека биле во Босна и Херцеговина, била принудена на сила да проси од нејзиниот познаник А.Д.(43).

Потоа на 03.12.2019 оствариле влез во Македонија, каде А.Д. продолжил да ја принудува да проси и да се претставува како негова сопруга.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус