четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Од аптека украл сеф, приведен крадец од Скопје

Од аптека украл сеф, приведен крадец од Скопје

На 01.02.2021 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Е.А.(36) од Скопје, затоа што околу 20:20 часот извршил разбојништво во аптека на бул.„Видое Смилевски Бато“, при што со закана од вработената одзел сеф со пари.

Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и активности и Е.А. бил приведен во Полициската станица Аеродром заедно со одземените предмети. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија