недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Очувот пријавил дека 14-годишно девојче заминало од неговиот дом

Очувот пријавил дека 14-годишно девојче заминало од неговиот дом

На 18.05.2019 година во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, Н.С.(48) од Скопје пријавил дека на 16.05.2019 година околу 19.00 часот, 14-годишно девојче, на кое тој и е очув, заминало од домот во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Коронавирус