сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 36
home Хроника

Очевидци ја откриваат причината за трагедијата кај Драчево- една од жртвите е девојче

Очевидци ја откриваат причината за трагедијата кај Драчево- една од жртвите е девојче

Ноќеска пред влезот на скопската населба Драчево, се случи тешка сообраќајна несреќа, во која според првичните неофицијални информации на лице место загинале три лица, а две лица со тешки повреди подоцна починале во скопските клиники.

До несреќата дошло кога се судриле рено5 кампус и камион за собирање на смет.

Според неофицијалните информации една од жртвите е девојче. Очевидци изјавуваат дека реното се движело со преголема брзина и изгубило контрола и удрило во камионот.

Моментално патот кон Драчево е затворен се врши увид.

На терен е присутна и противпожарна екипа и амбулантни возила. Полицијата навува детали за вечерашната несреќа во текот на утрешниот ден.

Коронавирус