среда, 15. јули 2020. Вести денес: 229
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 17 часот: 38,78 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Хроника

Очаен татко во полициската станица во Драчево: „Малолетната ќерка ми исчезна, мислам дека е со момчето“

Очаен татко во полициската станица во Драчево: „Малолетната ќерка ми исчезна, мислам дека е со момчето“

На  25.05.2019 година во 09:00 часот во Полициската станица Драчево К.Л.(55)  пријавил дека од домот се одалечила неговата ќерка К.Л.(15).

Тој пријавил дека таа најверојатно е заедно со момче, кое тој го познава.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.