среда, 22. март 2023. Вести денес: 53
home Хроника

Обвинител врши увид во куќата во која избувна пожар, наредена обдукција на телата

Обвинител врши увид во куќата во која избувна пожар, наредена обдукција на телата

Во двокатна куќа на ул.„Гоце Делчев“ во Тетово ноќеска избувнал пожар при што според првичните информации настрадале жена и четири деца, информираат од Јавното обвинителство на Република Македонија

-Надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство – Тетово во моментов е на местото на настанот и во соработка со увидната екипа од Полициската станица – Тетово и Противпожарната служба врши увид. Обвинителот повика тим за форензика од Скопје и екипа на ЕВН кои треба да помогнат во утврдување на околностите и причините за пожарот, се вели во соопштението од ОЈО.

Издадена е наредба за обдукција на пронајдените тела и се преземаат други дејствија неопходни за расветлување на случајот. ​​

loading...