недела, 4. декември 2022. Вести денес: 58
home Хроника

Обвинение за употреба на фалсификувани документи

Обвинение за употреба на фалсификувани документи

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против двајца државјани на Република Албанија, кој се гони за кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

На 19 декември, на Меѓународниот аеродром Скопје, 37-годишниот обвинет и 27-годишната обвинета употребиле лажни исправи – италијански лични карти и возачки дозволи на други имиња.​

Коронавирус