четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Хроника

Обработувал земјоделско земјиште кое не е негово, па ќе одговара за узурпација

Обработувал земјоделско земјиште кое не е негово, па ќе одговара за узурпација

СВР Штип поднесе кривична пријава против Б.Д.(42) с.Стар Караорман, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“.

Пријавениот, со намера да заземе во владение туѓа недвижност, во два наврати извршил обработка на околу 20 декари земјоделско обработливо државно земјиште во Таринци.

Коронавирус