сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 51
home Хроника

Обљубил 39- годишна жена од Валандово, му била роднина

Обљубил 39- годишна жена од Валандово, му била роднина

Полициски службеници од Полициската станица Валандово на 4 април 2021 во 02.20 часот, го лишиле од слобода Д.У.(39) од Валандово, поради сомнение дека на 2 мај 2021 извршил обљуба врз 39-годишна жена од Валандово, негова роднина.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус