вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Обљубено малолетно девојче во Скопје

Обљубено малолетно девојче во Скопје

Во Полициската станица Драчево, вчера околу во 15 часот, жена од Скопје пријавила дека на крајот на месец јануари 2020 година, над нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба, информира МВР.

Обљубата, според зборовите на мајката, е извршена од нејзин познаник на возраст од околу 21 година.

Се работи на расчистување на случајот, наведуваат од МВР.

Коронавирус